ענף הרכיבה הטיפולית
 

התועלת של רכיבה על סוסים לנפגעי גוף ונפש הוכרה עוד לפני כ-3,000 שנה בתקופתו של היפוקרטס. מחקרים מראים כי אנשים בעלי צרכים מיוחדים ממצים עצמם ברכיבה על סוסים הן מבחינה גופנית והן מבחינה פסיכולוגית וחינוכית.

הרכיבה הטיפולית מתחלקת למספר תחומי טיפול - וולטאז' (התעמלות על גב הסוס) טיפולית / חינוכית, היפוטרפיה (שיקום על ידי תנועת הסוס בסיוע מומחים מתחום השיקום הרפואי) ורכיבה תחרותית.

ענף הרכיבה הטיפולית בישראל מתפרס על כל הארץ מאילת בדרום ועד הגליל העליון והגולן בצפון. קיימים כ-30 מרכזי רכיבה טיפולית כאשר מתוכם שישה מרכזים עוסקים ברכיבה טיפולית בלבד בעוד היתר משלבים ענף זה עם ענפי הרכיבה הספורטיביים השונים.

המדריכים בענף הרכיבה הטיפולית התמחו והוסמכו בחו"ל או בבית הספר למאמנים ומדריכים על שם נט הולמן שבמכון וינגייט. המדריכים עובדים בשיתוף פעולה ובצמוד עם תרפיסטים ממקצועות אחרים.

הרכיבה הטיפולית חוסה תחת ההתאחדות הלאומית לספורט הרכיבה מאז 1994 והמטרה העיקרית הייתה לתמוך ולקדם את מדריכי הרכיבה הטיפולית.

התמונה באדיבות לורן איקן

כיום, ההתאחדות הלאומית לספורט הרכיבה חברה בהתאחדות הבין לאומית לרכיבה טיפולית (FRDI), דבר המאפשר להתאחדות גישה לכל החומר הלימודי והמקצועי בתחום וכן השתתפות במליאת הארגון הבינלאומי ובכנסים מטעמו.

ההתאחדות הלאומית לספורט הרכיבה מארגנת פעילות ספורטיבית המתאימה לרוכבי ענף הרכיבה הטיפולית מכל גיל ויכולת רכיבה. צעירים ובוגרים מקבלים עידוד להשתתף בתחרויות רכיבה אומנותית (דרסז') תחת חסות ההתאחדות ומתחרים כנגד הרוכבים הבריאים.

רוכבים ישראלים ייצגו את ישראל בתחרויות רכיבה טיפולית בחו"ל כולל בשתי אליפות העולם האחרונות וכן באולימפיאדות הנכים שהתקיימו באטלנטה וסידני.

ההתאחדות מקווה לייצוג הולם ומכובד גם באולימפיאדות נכים הבאות.

 

 
 
  תמונות
     
 
   
 
  לגלריה המלאה  
 
 
  כתבות
     
 
פרוטוקל 18.6.14
סיכומי ישיבות ואסיפות ענף - ענף הרכיבה הטיפולית
13/07/2014
 
פרוטוקל ישיבת ועדה 4.2.14
סיכומי ישיבות ואסיפות ענף - ענף הרכיבה הטיפולית
13/02/2014
 
קליניקות וסדנאות לקידום ופיתוח מדריכי ברכיבה הטיפולית
קליניקות - ענף הרכיבה הטיפולית
02/09/2013
 
מסמך כללים והנחיות 2013 מסמך המלצה- כללים והנחיות לרכיבה טיפולית 2013
נהלים מקצועיים - ענף הרכיבה הטיפולית
29/11/2011
 
מבחני רכיבה פאראלימפי להלן קישור למבחני הרכיבה בענף פארה אקווסטריאן: http://www.fei.org/disciplines/officials-organisers/organisers/para-equestrian-dressage/dressage-tests

31/01/2011
 
 
 
 
                          עמוד ענף הרכיבה הטיפולית
                          חדשות מהעולם
                          נהלים מקצועיים
                          סיכומי ישיבות ואסיפות ענף
                          קליניקות
 
       
  שם משתמש:  
  סיסמה:  
 
  למידע על אזור חברי ההתאחדות
 
  שכחתי סיסמא    
       
 
 
   
 
 
       
   
       
 
 


התמונות בעמוד הבית באדיבות: עדי אברמוביץ', לורן אייקן, חוות נועם, רז ניצני, עומר בן דור               

  ראשי   |   על ההתאחדות   |   מידע   |   ענפי הרכיבה   |   המדריך   |   תחרויות   |   קניה מאובטחת   |   מדיניות ביטולים   |   צרו קשר   |   מפת אתר   |  איגוד רכיבה פייסבוק  |   אפקה יוטיוב  
     
   Powered & Designed By Art-Up