ענף הוולטינג
 

וולטינג - התעמלות על גב הסוס

וולטינג הוא ענף ספורט הרכיבה על סוסים המשלב תרגילי התעמלות, אקרובטיקה וריקוד על גב הסוס בתנועת, בהרמוניה מלאה. סוס וולטינג עובד במעגל על חבל לונז', תחת שליטה מלאה של המדריך (לונז'ר), בזמן שהוולטרים מבצעים עליו תרגילים מורכבים.

וולטינג הוא גם ענף תחרותי, בו המתמודדים מדורגים ע" צוות שופטים הבודק את רמת תרגילי ההתעמלות האומנותית, כמו גם את סוג התרגילים ואופן ביצועם. התרגילים מבוצעים בצורה מתמשכת בזה אחר זה בהרמוניה כך שהם יוצרים יחד - הופעה שלמה. רוכבי הוולטינג יכולים להופיע כיחידים , בקבוצות ואף בזוגות. משנת 1984 וולטינג הוא אחד משבע ענפי רכיבה רשמיים של התאחדות הרכיבה הבינלאומית – FEI.

וולטינג הוא ענף ספורט אידיאלי המשלב את העניין הרב של ילדים ובני נוער בסוסים יחד עם פיתוח יכולות תנועה מורכבות. האימון בוולטינג מפתח יכולות פיזיות חשובות כגון קואורדינציה, שיווי-משקל, גמישות, והתארגנות מוטורית. האספקטים החברתיים של הענף חשובים לא פחות מאשר הצדדים הטכניים, במיוחד עבור רוכבים צעירים. כקבוצת ספורט, הוולטינג תורם בצורה גורפת לתחושת השייכות, כוח הרצון להצלחה, ולתחרותיות בריאה. האימון בקבוצה מעודד שיתוף פעולה, עצמאות, אחריות ואמינות, כמו גם מספק הנאה מרובה מעצם העיסוק הפיזי המשותף.

 

בנוסף להיבטים הספורטיביים שצוינו עד כה, הוולטינג מפתח גם היבטים נוספים באופי המתאמנים: לימוד הטיפול היום-יומי בסוס, פיתוח הקשב לצרכיו ותחושת האחריות לאיכות חייו של הסוס. בשיעורי וולטינג כל הרוכבים מעורבים בטיפול בסוס, מבלי כובד האחריות וההוצאות הכרוכות באחזקת סוס פרטי.

וולטינג ככלי טיפולי

וולטינג הוא לא רק ספורט קבוצתי נהדר ודרך מצוינת להכרות ראשונה עם עולם הסוסים ובניית בסיס חזק לכל סוגי הרכיבה על סוסים, אלה גם כלי טיפולי משמעותי.התנסות בוולטינג תורמת רבות לבניית ביטחון עצמי להעלאת הדימוי העצמי וליצירת קשרים חברתיים תוך שיתוף פעולה עם אחרים. בוולטינג משתמשים בציוד מיוחד – חגורת וולטינג עם ידיות גדולות ונוחות לאחיזה – כך שכמעט כל רוכב מסוגל לשבת על הסוס בביטחון וללא עזרה נוספת .

 

כמו בוולטינג ספורטיבי וגם בוולטינג טיפולי, למדריך שליטה מלאה על סוסו.

 

 
 
  כתבות
     
 
פרוטוקול ועדת וולטינג מס' 10
סיכומי ישיבות ואסיפות ענף - הוולטינג
25/05/2017
 
פרוטוקול ועדת וולטינג מס' 7
סיכומי ישיבות ואסיפות ענף - הוולטינג
09/01/2017
 
פרוטוקול מס 3
סיכומי ישיבות ואסיפות ענף - הוולטינג
15/02/2016
 
פרוטוקול וולטינג 6
סיכומי ישיבות ואסיפות ענף - הוולטינג
23/07/2014
 
פרוטוקול 5
סיכומי ישיבות ואסיפות ענף - הוולטינג
27/05/2014
 
 
 
 
                          עמוד ענף הוולטינג
                          חדשות מהעולם
                          נהלים מקצועיים
                          סיכומי ישיבות ואסיפות ענף
                          קליניקות
 
       
  שם משתמש:  
  סיסמה:  
 
  למידע על אזור חברי ההתאחדות
 
  שכחתי סיסמא    
       
 
 
   
 
 
       
   
       
 
 


התמונות בעמוד הבית באדיבות: עדי אברמוביץ', לורן אייקן, חוות נועם, רז ניצני, עומר בן דור               

  ראשי   |   על ההתאחדות   |   מידע   |   ענפי הרכיבה   |   המדריך   |   תחרויות   |   קניה מאובטחת   |   מדיניות ביטולים   |   צרו קשר   |   מפת אתר   |  איגוד רכיבה פייסבוק  |   אפקה יוטיוב  
     
   Powered & Designed By Art-Up